Wielkanocne dekoracje z betonu

zając wielkanocny,diy,beton,gąbka tapicerskaModa na dekoracje z betonu jest nieprzerwanie od lat na topie! Czy do ogrodu, mieszkania, na balkon, do domu, gościnnego pokoju, kuchni- dekoracje z betonu są praktycznie do wykorzystania w każdej części naszego domu i dodają uroku naszemu otoczeniu. A najlepsze jest to, że to takie proste! Z łatwością można samemu stworzyć własne indywidualne dekoracje z betonu, zaoszczędzając przy tym pieniądze i sprawić, aby cała rodzina miała przy tym frajdę.

 

Dla naszego wielkanocnego zajączka nie potrzebujemy żadnych zdolności rzeźbiarskich- nasze dekoracje będą całkiem prosto wycięte z gąbki tapicerskiej i pokryte betonem. Nasz słodki zajączek jest do zrobienia w kilka prostych kroków i w krótkim czasie macie indywidualne dekoracje wielkanocne. Tak słodkie mogą być dekoracje z betonu!

 

Potrzebne materiały :

  • gąbka tapicerska
  • skalpel
  • wydrukowane motywy z zajączkami
  • nożyczki
  • beton kreatywny
  • trochę wody
  • pojemnik do rozmieszania betonu
  • gumowe rękawiczki

gąbka tapicerska,motywPierwszy krok: przenieś motyw na gąbkę. Najlepiej przed jest użyć szpilek lub pinezek i wbić w kilku miejscach, aby łatwiej poszło odrysować nasz motyw.
zając-pisanka-wielkanoc-beton-diy2. Następnie wycinamy ostrożnie nasz motyw w gąbce. Ja to zrobiłam za pomocą skalpela i poszło mi nawet ok, ale w przyszłości będę używać do takich prac specjalnej wycinarki do gąbki, której drut po nagrzaniu się precyzyjnie wycina wzór- dużo mniej pracy, a efekty też o niebo lepsze.
meiszanie betonu-diy3. Teraz mieszamy beton. Połącz beton z odrobiną większej ilości wody niż zwykle dajesz. Beton powinien być w miarę rzadki.

4. Gdy beton będzie już przygotowany musimy przelać go w większy pojemnik. Załóż gumowe rękawiczki i włóż zająca z gąbki w betonową masę. Przyciśnij rękoma, aby cały dobrze nasiąkł betonem- to bardzo ważne by był mocno nasączony masą.
pisanka-beton-wielkanoc-zajaczek5. Jak już nasz zając wsiąknie całą masę, połóż go na kartonie. Z resztą betonu, która pozostała w pojemniku wyrównaj jeszcze niedoskonałości, tak aby wszystko było gładkie.

6. Następnie ostrożnie, bez naciskania, postawić w zacisznym miejscu przez parę kolejnych dni do wyschnięcia . Zajączek wygląda teraz jak ciężki betonowy zając, ale tak naprawdę jest mega lekki.

Ważne : beton twardnieje z wierzchu szybko, ale ze względu na to że w środku znajduję się gąbka, powinno się ostrożnie obchodzić z zajączkiem i nie chwytać go zbyt mocno.
beton-diy-wielkanoc7. Na koniec jeszcze tylko dodać kokardkę i przykleić oczko. I gotowe nasze betonowe dekoracje na Wielkanoc!diy-beton-ozdoby-wielkanocdiy-wielkanoc-betondekoracje-diy-wielkanoc-beton

 

beton-diy-wielkanoc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *