Upcycling prababcinego lustra

upcycling starego lustra,diy

 

Cześć Kochani,
juhuuu- to znowu ja… Melduję się z powrotem po trochę dłuższej przerwie od blogowania. W sumie to nie miałam w planach robić tak długiej przerwy, ale zebrało się u mnie wiele zaległości, które musiałam nadrobić, aby móc spokojnie nadal blogować;).
Ale to nie jest tak, że kompletnie w tym czasie pochłonęła mnie praca i obowiązki, gdzieś tam zawsze znalazłam chwilę na majsterkowanie. Np. podczas ostatniego pobytu w Polsce dostałam od rodziców rzecz bardzo ważną dla mnie i dziękuję im za tak piękny prezent. To pamiątka szczególnie bliska mojemu sercu, bo należała do  prababci, a później do mojego dziadka i tak przechodziła z pokolenia na pokolenie. Przypomina też o naszych ukraińskich korzeniach, jest pięknie przyozdobiona typowymi ukraińskimi wzorami. Naprawdę ucieszyłam się jak małe dziecko wchodząc w posiadanie owego lustra i od razu miałam w głowie milion pomysłów, jak go odmienić.
Mebli nie trzeba tylko kupować – z niewielką umiejętnością można je łatwo zrobić samemu. To nie tylko dużo tańsze, ale także tworzymy przy tym niepowtarzalne unikaty. Potrzebujesz: trochę kreatywności, trochę czasu, trochę odwagi i dużą porcję zabawy przy majsterkowaniu .
Tym razem zanim się wzięłam za odnawianie przemyślałam naprawdę dokładnie jak ma wyglądać lustro po przeróbce, aby zyskało nowoczesnego looku a zarazem nie straciło na swojej oryginalności. Koniecznie chciałam aby wzory pozostały.

Do odnowienia lustra potrzebowałam:

 • biała farba akrylowa
 • szlifierka
 • papier ścierny
 • czarny pisak permanentny
 • kawałek metalowej siatki
 • haczykiszlifowanie drewna,upcycling,diy
 1. Najpierw szlifierką pozbyłam drewnianą ramę lustra starej warstwy farby, nie robiłam tego dokładnie, ponieważ chciałam aby rama wyglądała na postarzoną i żeby czarna farba trochę prześwitywała.
 2. Następnie przetarłam papierem ściernym drążek pozbywając się lakieru, gdyż wolę jego naturalny kolor.
 3. Gdy już skończyłam ze szlifowaniem wytarłam na mokro całą powierzchnię.
 4. Musiałam pozbyć się lustra, ponieważ było już bardzo zniszczone i pozostawiłam samą drewnianą ramę.malowanie farbą akrylową drewna,organizer,diy
 5. Do malowania wybrałam farbę akrylową, dałam tylko jedną warstwę, aby uzyskać efekt postarzenia i żeby wzory były widoczne. Zostawiłam do wyschnięcia.czarne wzory na bialym drewnie,stara rama
 6. Wzory, które znajdowały się na ramie były tak głęboko wyryte, że nawet po pomalowaniu drewna pozostały widoczne. Aby bardziej się rzucały w oczy postanowiłam odmalować je czarnym pisakiem. Uważam, że biel drewna połączona z czarnymi wzorami świetnie się zgrały.wiszący organizer z drążkiem,upcycling
 7. Na koniec zamontowałam siatkę w miejsce starego lustra i gotowe!

Na dole możecie zobaczyć lustro przed i po metamorfozie:diy,upcycling lustra,nowy organizer
Tak niewiele pracy mnie to kosztowało, a dzięki temu zyskałam oryginalną rzecz, która może pełnić wiele funkcji. Mam w planach powiesić ją w moim biurze. Siatka którą zamocowałam, może świetnie służyć jako organizer do przyczepienia ważnych informacji. Poza tym posiada drążek, który również może pełnić wiele funkcji. Jednym słowem : CUDO!wisząca drewniana rama z drążkiem,upcycilngjak odmienić stare lustro,diypółka z drążkiem na kwiaty,upcycling
Myślę, że wiele osób nie wie co począć z ich starymi rzeczami, nie wiedząc jak się wziąć za ich upiększenie, widzą że nie są już od dawna na topie i w zamian kupują nowoczesne rzeczy. Ale takie stare rzeczy mają charakter, a nawet jeśli nie są już piękne, w większości przypadków wystarczy tylko nowy kolor, aby stary obiekt zyskał nowego blasku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *