Praktyczny i stylowy organizer ze starej ramki

dekoracje-diy-organizer-ramka

Dzisiaj mam dla Was szybką i praktyczną instrukcję : Jak zrobić z ramki na zdjęcia i kawałka materiału tablicę memo.
Upcycling to trend, który chętnie śledzę. Nie tylko stare rzeczy, odpady lub bezużyteczne materiały zostaną poddane recyklingowi i przy tym damy znak społeczeństwu przeciwko wyrzucaniu rzeczy które można wykorzystać ponownie, ale możemy też zrobić naprawdę piękne i użyteczne elementy dekoracyjne.

 

Stare ramki można znaleźć prawie na każdym pchlim targu za niską cenę. Jeżeli ramy są lekko uszkodzone, często idzie je szybko naprawić za pomocą kilku prostych kroków i odpowiednich narzędzi. Ja moją ramkę dostałam od siostry, była bez szkła i od dawna zamierzałam coś z niej zrobić.

I nadszedł taki moment, że potrzebowałam jej natychmiast!

Jestem raczej z tych osób, które chętnie rozrzucają rachunki, listy itp. po całym domu, zgodnie z zasadą: jutro to posortuję. Oczywiście nigdy do tego nie dochodzi, a w moich papierach robił się coraz większy chaos.
Dopiero, gdy kilka dni temu nie mogłam znaleźć karteczki z ważnym terminem- i za nic nie dałam rady przypomnieć sobie godziny owego terminu- postanowiłam w końcu coś z tym zrobić. Stwierdziłam że dalej tak nie może być i muszę stworzyć miejsce gdzie będę mogła wrzucić wszystkie ważne listy i mieć je na widoku, aby nie zapomnieć o nich;). Stąd ten pomysł- zintegrowane kieszenie ułatwiają przechowywanie długopisów, listów, zdjęć lub notatek.

 organizer ze starej ramki

Potrzebne będą tylko:

 • stara lub też nowa ramka na zdjęcia
 • materiał tak szeroki(+4cm) jak ramka na zdjęcia
 • dobry klej do materiału
 • miara
 • nożyczki
 • linijka
 1. Ramkę przemalowałam na miętowy kolor i delikatnie przetarłam aby nadać jej efekt postarzenia.
 2. Na początek wyciągnij  szkło z ramki i tył ramki, na której będziesz musiał pracować.przygotowywanie memoboard z ramki
 3. Odmierz wielkość papy.memoboard z starej ramki
 4. Wytnij duży kawałek materiału i przyklej na płytę.memoboard z kieszonkami
 5. Gdy to już zrobisz, musisz teraz się zastanowić nad tym jaką wysokość będą mieć kieszonki. Ja wybralam 6cm. memoboard z materialu
 6. Odrysuj na materiale wielkość kieszonek (plus 1cm do przyklejania na papę).
 7. Teraz wytnij paski materiału i umieść gładko jeden pod drugim, przyklej wystający materiał na tył papy i dopiero po tym można przykleić środek kieszonek. Robiąc to pamiętaj o tym, aby od góry zostawić kilka centymetrów.memoboard z kieszonkami
 8. Na koniec dokleiłam jeszcze ozdobną tasiemkę i gotowe!
  Umieść płytę w ramce i już masz własną indywidualną tablicę memo.
  diy,organizer ze starej ramkitablica memo z kieszonkami
memoboard z kieszonkami
U mnie ramka nie jest zbyt wielkich rozmiarów- taka w sam raz do postawienia na biurko- dlatego też posiada tylko dwie kieszonki. Jeśli macie w posiadaniu większe ramy możecie pokombinować z kieszonkami, nie muszą być wszystkie tak samo głębokie. Można zrobić na przykład u góry kilka mniejszych kieszonek i idąc w dół coraz większe. Gwarantuję Wam, że coś takiego będzie na ścianie  świetnie się prezentować. Ja, jak już uda mi się znaleźć odpowiednią ramę planuję zawiesić taką tablicę u mnie w pracowni.
Życzę dużo zabawy przy sortowaniu;)!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *