Pisanki wielkanocne black & white

jajka wielkanocne,diy

Na Wielkanoc nie musi być zawsze kolorowo, dzisiaj chcę pokazać bardzo proste i urocze pisanki. Ozdób bożonarodzeniowych nigdy nie mam za wiele -co roku odkrywam nowe piękne elementy dekoracyjne, które lądują „same od siebie” w moim koszyku na zakupy:). Jeśli zaś chodzi o moje ozdoby wielkanocne to w porównaniu z ozdobami bożonarodzeniowymi są bardzo skromne. To nie znaczy, że ich nie lubię, ale w tym sezonie preferuje bardziej dekoracje z ciętych kwiatów i na resztę wielkanocnych dekoracji nie pozostaje wiele miejsca.

Malowanie pisanek kojarzy się bardzo z naszym dzieciństwem. Najczęściej pierwsza myśl, która przychodzi nam do głowy to wszystkie kolory tęczy i kiczowate motywy z króliczkiem.
Jako dziecko wręcz kochałam malować pisanki. Pamiętam, że miałam cały blat kuchenny wyłożony gazetami i podczas malowania panował totalny chaos w kuchni:D. Wtedy oczywiście pomalowane przeze mnie pisanki posiadały rzucające się w oczy kolory:).
Na szczęście w między czasie wyrosłam z tego i dzisiaj preferuje bardziej monochromatyczne i graficzne wzory, dlatego też moje pisanki mało kojarzą się z Wielkanocą.
Do pachnącej świeżością wiosny pasują mi najlepiej proste i naturalne dekoracje. Lubię to proste i eleganckie połączenie czerni i bieli. Kilka delikatnych piórek zapewniają również niezbędnej lekkości w moich ozdobach wielkanocnych.

 

A więc, co będzie potrzebne do biało – czarnych pisanek:

  • wydmuszki z jajek/lub plastikowe jajka dekoracyjne
  • ozdobne taśmy washi tape
  • zestaw stempli z literkami i cyframi
  • papier ryżowy z wybranym motywem
  • klej do decoupage
  • pędzel

 

Pisanki Washi Tapeczern i biel,ozdobna tasiemka,wielkanoc

Można je całkiem łatwo tworzyć i nie potrzeba żadnego skomplikowanego przygotowania. Barwne washi tape rolki taśmy, jajka, nożyczki i odrobinę kreatywności- to wszystko co wymaga od nas ten wielkanocny pomysł.
A tak to zrobiłam: naciełam delikatnie taśmę w małych odstępach, aby nie pojawiły się na niej nieestetyczne zmarszczki i przykleiłam na jajku. U mnie widać parę zmarszczek na taśmie, ale nie rzuca się to aż tak bardzo w oczy.

Pisanki ze stemplamidiy,malowanie pisanek,wielkanoc,stemple
Za pomocą stempli możecie przyozdobić Wasze wielkanocne pisanki jak tylko Wam się podoba. Możecie tworzyć różne napisy i łączyć z wieloma wzorami. wielkanoc,diy,napisy-jajko-stempelpisanki ze stemplami,wielkanoc,diyMusicie tylko uważać, aby zostawić jajka wystarczająco długo do wyschnięcia, ponieważ farba która się na nich znajduje może szybko się rozmazać. Ja położyłam papier kuchenny w kartonie po jajkach, tak aby jajka nie przesuwały się.

Pisanka z papierem ryżowymdiy,pisanka,wielkanoc,papier ryzowy

Do wykonania jajka w technice decoupage’u potrzebne będą: wydmuszka lub plastikowe jajko, papier ryżowy (np. z motywem wielkanocnym),klej do decoupage, pędzel.
Na początek bezpieczniej zacząć pracę z papierem ryżowym, dzięki niemu nabierzemy wprawy i nie zniechęcimy się od razu. Papier doskonały dla początkujących jak i dla zaawansowanych ! Łatwiej się go przykleja niż klasyczne serwetki.
Wzór po prostu wydzieramy, nie ma potrzeby wycinania tak jak przy serwetkach. Papier ryżowy jest bardzo wytrzymały i sprawia on mniej trudności przy naklejaniu na powierzchnię.technika serwetkowa,pisanki,diy
Wzór przykładamy na wybrane miejsce, smarujemy od góry klejem i pozostawiamy do wyschnięcia. Gdy wszystko przeschnie można na koniec polakierować wzór. Ja posiadam klej 2w1, a więc u mnie nie było takiej potrzeby.

Stwórz gniazdo i ułóż wewnątrz niego pisanki. diy,wielkanocne pisanki,ozdoba,biel i czerndiy,czern i biel,pisanki,wielkanocdiy,wielkanoc,dekoracje,pisanki,black & whiteJak widać tutaj nie ma żadnych ograniczeń. Puść wodze fantazji!
Kreatywnego dnia
Sylwia

2 comments

  1. Hej , mam identyczny metalowy koszyczek . Chyba też skuszę się na zrobienie dekoracji wielkanocnej . Jaka jest potrzebna farba do stempelków ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *