Nietypowe jajko wielkanocne

recycling,lampka nocna,jajko wielkanocneJeszcze tylko miesiąc do początku wiosny! Od kilku dni na dworze świeci słońce i powoli zaczynam wchodzić w wiosenny nastrój. Dni stają się coraz dłuższe. Dlatego nadszedł też czas, aby schować zimowe dekoracje w karton i zastąpić je pastelowymi oraz żywymi kolorami i wprowadzić wiosenną atmosferę do domu. Barwne akcenty zapewniają świeżą i wesołą atmosferę. Szczególnie popularne na wiosnę są pastele jak ładny odcień miętowego.

Ja mam sporo miętowych dodatków w sypialni, kocham ten kolor i myślę że pasuje idealnie do naszych białych mebli, a do tego jest delikatny i wprowadza tam spokojny i przytulny nastrój. Ostatnio sprzątając sypialnię przez moją nieuwagę potukłam jedną z naszych lampek nocnych- którą widać na wyżej zamieszczonym zdjęciu.

Najpierw byłam na siebie zła, gdyż podobał mi się ich pastelowy odcień, ale po czasie nawet się ucieszyłam, ponieważ zyskałam nowe lampki nocne a do tego pastelowe jajko wielkanocne:).

Wiadomo na początku chciałam potłuczoną lampkę wyrzucić i już praktycznie miałam ją w koszu, ale po chwili namysłu stwierdzałam że szkoda wyrzucać bo ma tak ładny kolor i że jak posklejam to będzie z tego idealne pastelowe jajko na Wielkanoc. I tak oto z lampki powstało jajko 😀

Nie było przy tym zbyt wiele pracy, zajęło mi to może 5mniut.

  1. Na początek skleiłam potłuczoną lampkę tak, aby wyszło z tego ładne jajko.jajko wielkanocne,wiosna,recycling
  2. Następnie włożyłam wełnę drzewnądekoracja,wiosna,recycling,jajko
  3. Metodą decoupage zrobiłam na jajku pieczątkę.recycling lampki,wiosna,decoupage
  4. I na koniec ozdobiłam według własnych upodobań, a że ostatnio zakupiłam tego ślicznego miętowego ptaszka, musiałam go po prostu wykorzystać.

recycling lampki,wiosna,wielkanocSzczerze, nie spodziewałam się tego, że wyjdzie aż tak fajna wiosenna ozdoba. Jestem naprawdę zadowolona, że nie wyrzuciłam lampki do kosza i że stworzyłam to cudeńko. W sam raz na wiosnę!

Życzę kreatywnego dnia!

Sylwia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *