Kalendarz adwentowy dla niej i dla niego

 

materiał potrzebny do biało- czarnego kalendarza adwentowegoKto z Nas nie znał tego napięcia, kiedy jako dziecko każdego ranka otwieraliśmy kolejne okienko naszego kalendarza adwentowego- nawet jeśli za nim znajdowała się kolejna czekoladka:). Dlaczego by nie sprawić sobie takiej radości będąc dorosłym? Dlaczego nie zrobić tego roku samemu kalendarza adwentowego ?

Boże Narodzenie praktycznie już jutro! A więc nie tak dosłownie, oczywiście. Ale rozumiecie, co mam na myśli. W tym sezonie, wszyscy jesteśmy  tak zajęci, że czas biegnie niewyobrażalnie szybko. I zanim zdążymy się obejrzeć, mamy już Wigilię.
Nagle trzeba mieć wszystko pod ręką!
Teraz mamy jeszcze okazję, aby nacieszyć się okresem adwentu  i wykonać nasz  własnoręcznie zrobiony kalendarz adwentowy. Dzięki temu możemy zapomnieć o czasie który nas nieubłagalnie goni i cieszyć się chwilą.

Z tego powodu, postanowiliśmy w tym roku codziennie się obdarowywać drobnymi prezentami. Wykonałam je po części własnoręcznie , aby nadać im oryginalnego charakteru .To o wiele bardziej twórczy i indywidualny pomysł niż kupienie kalandarza w supermarkecie. Także obdarowana osoba będzie się cieszyć z takiego kalendarza. Nawet w tym wieku większości z Nas sprawia radość, każdego dnia otworzyć mały prezencik.
To nie musi być nic kosztownego, bony na zakupy, zdjęcia, „24 powody dlaczego Cię kocham”, miłe karteczki z cytatami lub zadania do wykonania, są bardzo indywidualne i świadczą o tym, że włożyliśmy wiele wysiłku w to aby zadowolić obdarowaną osobę.
Mam nadzieję,że dzięki temu umilimy tym czas Adwentu, ciesząc się codziennie na kolejny prezencik i chociaż po części ominie nas ten cały stres przedświąteczny i ciągła pogoń za prezentami dla bliskich. Bo przecież nie o to chodzi w tym wszystkim!

 

Potrzebne materiały do wykonania kalendarza dla niego :

• 24 kartoniki z papy
• cyferki do przyklejenia
• nożyczki
• ozdobny sznurek

 

składanie kartoników do kalendarza adwentowegoTakie kartoniki można łatwo zrobić samemu, na internecie mamy pełno gotowych szablonów do wykorzystania . Ja zdecydowałam się w tym roku ze względu na spory brak czasu, zakupić gotowe i dzięki temu uda mi sie jeszcze wyrobić przed 01.12 włożyć pierwszy prezencik dla mojego mężczyzny:) Można je upiększyć według własnych upodobań .

pomysł na kalendarz adwentowy

 

Ja przyozdobiłam je biało-czerwoną kokardką ze sznurka.

świateczne kartoniki w geometryczne wzory

Na koniec przykleiłam numerki i gotowe.

jak prezentują się gotowe kartoniki do kalendarza adwentowego

Efekt naprawdę świetny!

 

Potrzebne materiały do wykonania kalendarza dla niej :
• 24 woreczki z juty
• stemple
• sztuczna druciana gałązka
• brzozowe talarki

Potrzebne materiały do wykonania kalendarza adwentowego
odbijanie numerków stemplem na brzozowych talarkachNa początek na brzozowych talarkach odbijamy stemplem po kolei cyferki . Jak już się z tym uporamy musimy wziąć każdy brzozowy talarek i owinąć drucianą gałązką, aby wiedzieć na jaką długość ją uciąć .

 

 

jak w prosty sposób przymocować gałązke do woreczka z juty

Następnie przymocowujemy każdą z przyciętych gałązek do woreczka . Ja to zrobiłam w całkiem prosty sposób nie używając kleju , zahaczyłam drucik od środka woreczka i trzyma sie jak do tej pory dobrze .

mocowanie brzozowych talarków

Na koniec włożyłam w środek przymocowanej gałązki drewniane talarki, które są tak ciasno owinięte , że również i do tego klej nie był potrzebny .

prosty pomysł na kalendarz adwentowy z jutowych woreczków

Szybko, prosto i pięknie !

Życzę wszystkim mało stresu i dużo radości w tym pięknym czasie oczekiwania!

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *