Indywidualnie i modnie: kwiaty w drewnianej skrzynce

decoupage,ziola w drewnianej skrzynce,diyDzisiaj mam dla Was naprawdę piękną skrzynkę na owoce, 100% upcycled!! W sklepach ogrodniczych mamy przez cały rok szeroki wybór różnego rodzaju doniczek. Niektóre z nich są naprawdę piękne i przydatne, ale mają też przy tym swoją wysoką cenę. Te najzwyklejsze niestety nie grzeszą swą urodą ani pomysłowością, po prostu są brzydkie. Poza tym odbiegając już od ich wyglądu- możemy być pewni że któryś z naszych sąsiadów posiada również już taką doniczkę.

 

Już jakiś czas temu weszłam w posiadanie małej skrzynki na owoce, gdy podczas zakupów wykorzystałam ją aby przenieść rzeczy do auta. Jakoś nie mogłam jej wyrzucić bo wydawała mi się taka mała i słodka:). Długo zastanawiałam się nad tym w jaki sposób by ją ponownie wykorzystać i wtedy pomyślałam, że nadaje się idealnie na moje kwiaty na tarasie.

 

Potrzebne materiały:

 • skrzynka na owoce
 • farba do drewna
 • czarny wosk
 • serwetki z ładnym motywem
 • klej do techniki serwetkowej
 • ewentualnie lakier do drewna
 • folia
 • zszywacz

 

decoupage,drewniana skrzynka na owoce,diy

 1. Na początek pomalowałam skrzynkę od środka na biało, a od zewnątrz na siwy. Jeśli u Was nie będzie stać pod zadaszeniem, warto jeszcze dodatkowo zabezpieczyć ją lakierem aby stała się wodoodporna.drewniana skrzynka na kwiaty,diy
 2. Gdy skrzynka całkowicie przeschła przyozdobiłam ją za pomocą techniki serwetkowej i przy pomocy kleju do serwetek naniosłam motyw na skrzynkę. Tutaj można naprawdę dać upust swojej kreatywności.
 3. Następnie wyłożyłam dno skrzynki folią, którą przymocowałam za pomocą zszywacza.
 4. Na koniec czarnym woskiem przetarłam gdzieniegdzie skrzynkę, aby nadać jej efektu postarzenia i gotowe.decoupage,skrzynka na owoce,diy

Uważacie również, że jeśli wprowadzi się do ogrodu choćby maleńki indywidualny akcent, to nasz ogród wydaje się od razu piękniejszy:)?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *