DIY: Sznurek z juty jako oryginalne oświetlenie

oryginalne oświetlenie, DIY,lina y juty

Fantazyjny, mocny, prosty , zarazem bardzo wyrafinowany i stylowy. Z kawałkiem liny lub sznura można bardzo szybko wyczarować piękne i oryginalne oświetlenie, wprowadzając do wnętrza niezwykłą atmosferę. Chcesz wiedzieć jak to działa? No to przeczytaj tutaj.

Kochani mam dzisiaj dla Was kolejny DIY z cyklu szybko i prosto!Będąc ostatnio w sklepie z narzędziami,  zakupiłam sznurek z juty. Z jakiegoś powodu jak go zobaczyłam, od razu wpadło mi do głowy, że będzie dobrze wyglądać  w połączeniu ze światełkami.

jak wykorzystać sznurek z juty,dekoracje, DIY

 

Oto co będzie potrzebne:

  • gruba lina z juty ( długość liny jest zależna od tego jak długi jest kabel waszych ledowych światełek, tak żeby poszło go ładnie ukryć pomiędzy liną z juty )
  • ledowe światełka
  • kawałek cienkiego sznurka z juty

Krok po kroku jak to zrobić:

  1. Wprowadzenie kabla w środek liny jest naprawdę proste. Poprzez skręcanie liny w odwrotnym kierunku niż została spleciona można łatwo włożyć kabel w środek liny lub sznura.jak włożyć kabel w środek sznurka z juty, DIY
  2. Następnie wpychamy pojedynczo lampki przez szczeliny liny lub sznura. Na początku zajmie to trochę czasu zanim to opanujecie, ale po chwili idzie dość szybko. Ale uwaga: nie należy się spodziewać, że wasze światełka będą  wyglądać  od razu idealnie w sznurku. Tu i tam musicie jeszcze trochę  skręcić  i poprawić  sznurek.owinięcie końcówek sznurka z juty, DIY
  3. Jak już  skończycie  zwiążcie otwarte końce  cienkim sznurkiem. Zapewni to Wam, że  lina nie odwinie się  ponownie.przyciananie nożyczkami sznurka
  4. Na koniec przytnijcie końcówki liny i gotowe!

Istnieje wiele sposobów wykorzystania liny jako naszej dekoracji . Można owinąć ją na karniszu lub zwinąć w koło i powiesić na ścianę. Można również zrobić ładny supeł i położyć na podłodze przy kominku lub postawić  na półce.

oryginalne oświetlenie ze sznurka

dekoracja ze sznurka i światełek ledowych,DIY

Owinięcie liny wokół poręczy schodów- klasycznie piękne oświetlenie w nowoczesnej atmosferze. Jestem pewna, że  można nawet użyć różnego rodzaju  i kolorów liny, ale ja wolę jednak ten naturalny kolor.

sznurek z juty jako eleganckie oświetlenie do wnętrza

fantazyjne światełka na sznurku z juty,dekoracje

I love this! Ledowa lina może być używana przez cały rok i nigdy mi się nie znudzi, ponieważ można za każdym razem zmienić jej zastosowanie i miejsce.

Miłego dnia
Sylwia

 

 

3 comments

  1. Ciekawy i prosty pomysł, podoba mi się takie minimalistyczne oświetlenie. Dobrze przentuje się luźno położony na szawce- tak jak to widać na jednym z Twoich zdjęć.

  2. To mnie zaskoczyliście! Takiego pomysłu na wykorzystanie liny jutowej jeszcze nie widziałem. Mam jeszcze parę metrów takiego sznura więc muszę pokombinować. Ciekawa ozdoba, zwłaszcza jak ktoś lubuje się w klimatach ekologicznych a coraz więcej jest takich osób teraz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *