DIY: lustro z tacy

stare lustro z nowym obramowaniem, diy
Dzisiaj przygotowałam DIY idealny do Waszych pomieszczeń! Od jakiegoś czasu stało moje okrągłe lustro w kącie niezauważone i czekało na swój wielki comeback w nowej odsłonie. Takie okrągłe lustro na sznurku lub pasku z głębokim obramowaniem na którym można coś postawić, chciałam już od dawna posiadać, ale wszystkie warianty od znanych producentów były mi po prostu za drogie( i po części za duże). A więc zastanawiałam się ostatnio nad tym, jak można wykonać je samemu!

Najprostszym trikiem aby wprowadzić przestrzeń i światło do pomieszczenia jest: zawieszenie lustra!
Odzwierciedlają one padające światło i w ten sposób dodają głębokości optycznej przestrzeni, dlatego lustro jest idealne dla małych i raczej ciemnych pomieszczeń. Nasz korytarz u góry jest wymarzonym kandydatem: ciemny, długi, wąski.
Poza tym najsilniejszy efekt uzyskuje się, jeśli tak powiesisz lustro, by objąć nie tylko dużo światła, ale również, że powierzchnia objęta przez odbicie lustra jest możliwe jasna i wolna od przedmiotów. Wypróbuj tego, a będziesz zaskoczony wyniku.
Oprócz praktycznego zastosowania, lustra są przede wszystkim bardzo dekoracyjnym elementem.

wiszące lustro na sznurku z tacyPotrzebne będą:

  • okrągła taca (moja posiada średnicę 42cm, kupiłam ją swego czasu za 9 euro)
  • okrągłe lustro(jeśli jego średnica wynosi np. 40cm to trzeba zwrócić na to uwagę by taca była min. 1cm szersza, aby lustro w nią weszło)
  • około 85 cm sznurka
  • nożyczki
  • taśma dwustronna
diy, okrągłe lustro z tacy
  1. Przyklej taśmę na spód tacy i przyciśnij lustro tak, aby dobrze się trzymało.wiszące lustro,diy
  2. Na koniec tylko jeszcze przymocuj sznurek, robiąc po obu stronach ładny supeł i gotowe!

I już macie Wasze designerskie lustro!okrągłe lustro na sznurku,diylustro z głębokim obramowaniem,diyokrągłe lustro na sznurku,diyokrągłe lustro na sznurku,diy To był najszybszy diy, jaki do tej pory miałam okazję robić. Lustro nie wgląda kompletnie na projekt, który kosztował mnie tylko 9 euro. Prezentuje się ono naprawdę świetnie wisząc u nas na korytarzu i sądzę, że nikt by nie pomyślał, że mogło kosztować poniżej 10 euro;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *