Tapeta black & white

korytarz w stylu black & white

Dzisiaj pokażę Wam kawałek naszego domu, a dokładniej korytarz wraz ze schodami, który został odmieniony za sprawą tapety i chcę sie z Wami podzielić efektem końcowym. Jeśli chcesz odmienić swój nieduży korytarz i brakuje Ci w nim przestrzeni zapraszam do dalszej lektury!

Wielu z nas czuje niechęć do tapet, bo kojarzą nam się źle.  Najczęściej uważamy, iż wymagają one zbyt dużej pielęgnacji. Ale zapewniam Was, że jest całkiem odwrotnie.
Tapeta sprawdza się doskonale w każdym pomieszczeniu, jest świetna na korytarzu, jak i na klatce schodowej. Przestrzeń ta stanowi pierwsze wrażenie dla osób, które wchodzą do mieszkania, a to musi być mocne i przekonywujące. Niestety zwykle właśnie te pomieszczenia sa najbardziej nudnie zaaranżowane i nie przykuwają uwagi gości, którzy przekraczają progi naszego domu. A szkoda!

Urządzenie pomieszczenia w czerni i bieli zawsze wydaje się stylowe i eleganckie,  i jest łatwe do wykonania  za pomocą tapety w  biało-czarne paski. Poprzez kombinację z drewnem schodowym daje niesamowity efekt.

jak wykorzystać tapetę w paski

Wybierając tapetę na  ścianę-zwłaszcza przy schodach- warto kierować  sie dwoma podstawowymi regułami, przy wyborze wzoru w paski:

  1. Pierwsza z nich to  szerokość pasków. Przyjęło się że wąskie paski są klasyczne, a szerokie sprawiają wrażenie bardziej nowoczesnych.
  2. Druga to położenie pasków. Jeżeli zdecydujemy się na paski w poziomie to dodamy naszemu pomieszczeniu optycznie długości. A jeśli zdecydujemy się na paski w pionie podwyższą i wydłużą optycznie ściany.

korytarz w stylu black & whiteU nas z racji tego, iż nie mamy zbyt dużego korytarza sprawdziły się paski w poziomie i faktycznie pomieszczenie wydaje się dłuższe, i paski klasyczne wpasowały sie również świetnie w nasze pomieszczenie.

Tak wiele możliwości jest do zastosowania w tej częsci domu i sprawienia aby nasze schody stały się twórczym kluczem do wejścia domu . Najlepiej wybrać taki projekt korytarza, aby przywitał naszych gości swoimi żywymi kolorami i wzorami, a nie odstraszał szarą tapetą typu raufaza.

Jak widać czasami warto zaryzykować i wybrać trochę mocniejsze akcenty, u nas nikt nie przechodzi przez nasz korytarz obojętnie i jak na razie słyszmy same pozytywy;).

jak wykorzystać tapetę w paski

jak odpowiednio wykorzystać tapetę w korytarzu

A więc  wybierajcie wyraziste wzory i odmieniajcie Wasze wnętrza!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *